top of page

דוגמאות לסדנאות צילום בסמארטפון

בכל הסדנאות שנערכו הוכיחו התלמידים והמשתתפים שעם הכוונה נכונה כל אחד יכול למצוא את היצירתיות שבו. התוצאות מדהימות כל פעם מחדש, ולא היו מביישות צלמים מנוסים. לחצו כאן לגלריית צילומים מהסדנאות

ארגונים וחברות מסחריות

Uniliver - סדנה בנמל יפו

סדנה עם שני מדריכים לצוותי עובדים מחברת יוניליבר. הפעילות שילבה ביקור במוזיאון "נא לגעת" ביפו. 

 

הסדנה נפתחה עם הרצאה על צילום בסמארטפון המלווה בתמונות מרהיבות והסברים פשוטים, ולאחר מכן יציאה לנמל, חלוקה לשתי קבוצות והתנסות בצילום מעשי עם הסמארטפון. לאחר כשעה של צילומים התכנסנו שוב ללימוד עריכה מתקדמת, צפיה בתמונות, סיכומים וחלוקת חומרים על הסדנה. 

אורך סדנה: כשעתיים, מספר משתתפים: 30 מדריכים: ירון בן חורין ולירון אלמוג. 

Bristol-Myers Squibb - סדנה בעין כרם

חברת ההפקה "כיוון אחר" בחרה בסדנת הצילום בסמארטפון כפעילות ליום גיבוש וכיף של מנהלים מחברת התרופות שהתקיים בעין-כרם, ירושלים. הסדנה התקיימה תוך כדי טיול בחצרות השכונה.

 

המשתתפים התנסו בצילום הסביבה וחבריהם תוך כדי הדרכה ולמידה של יסודות הצילום, טכניקות, ופיתוח ראייה צילומית. לאחר הטיול, הקבוצה התכנסה בבית קפה מקומי ולמדה טכניקות עריכה ועיבוד תמונה עם הסמאטרפון.

 

 

 

בתי-ספר ומוסדות חינוכיים

סדנא לצילום בסמארטפון - ביתילי
EFD - סנדאות למנהלי סניפי "ביתילי" ו-"ID Desing"

EFD - חברת האם של "ביתילי" ו"ID Design"  בחרה בסנדה כהעשרה ופעילות חווייתית למנהלי הסניפים שלה. בנוסף לידע וההנאה שנצברו במהלך הסדנה, קיבלו המנהלים כלים אשר יעזרו להם ביצירת תוכן מצולם ברשתות החברתיות ולמטרות קידום קולקציות חדשות.

 

הסדנה כללה הרצאה ומצגת, ולאחר מכן צילום בפועל במתחם החנות. הושם דגש על קומפוזיציה, שימוש באור, האנשת הצילום, פרספקטיבה וצילום מוצר. בסיום חלק הצילום, המשתתפים למדו כיצד לערוך את התמונות בצורה שתדגיש את המוצרים בצורה הטובה ביותר.

 

 

 

Minene - בגדי פעוטות, סדנה לבלוגריות

חברת מיננה החליטה להעשיר את יום הפעילות לבלוגוריות בסנדת צילום בסמאטרפון. לאחר הסדנה ניתנה למשתתפים אפשרות לצלם מוצרים ולזכות בפרס. 

 

רותי מחלב, שיווק:

“ההחלטה לשלב את ירון באירוע לבלוגריות שערכנו התבררה כמוצלחת! הוא הצליח לרתק גם את המנוסות והמשופשפות שבהן, שחשבו שכבר אין מה לחדש להן. בצורה נעימה והומוריסטית לימד את ירון את באי האירוע איך למקסם כל תמונה שאנחנו מצלמים.”

 

 

Joint Israel - מרחבים בינ"ה - חברה לחינוך ותרבות (חל"צ)

כ-40 מנהלים ועובדי ה"ג'וינט" מכל רחבי הארץ השתתפו בסדנת צילום ובסמארטפון כחלק מיום עיון והדרכה בירושלים. המטרה: להקנות להם את הכלים הדרושים בכדי לצלם אירועים ורגעים חשובים מהפעילות היומיומית שלהם.

 

בסדנה הושמו דגשים על יסודות הצילום בסמארטפון, העברת סיפור דרך צילום, ועריכה מתקדמת. הסדנה כללה הרצאה באנגלית, צילומים בשטח, עריכה ומשוב.

 

אודליה כרמי, מנהלת מרחבים: היה מצויין, מקצועי, והצלחת לתת יחס

אישי וללמד על אף הקבוצה הגדולה והסקרנית. המון תודה.

 

יאנסן (Jansen Healthcare) - יום כיף וגיבוש למחלקת שיווק

כחלק מיום כיף של מחלקת השיווק ביאנסן, שולבה סדנת צילום. המפגש היה במרינה בהרצליה, ושולב עם ארוחת צהריים מפנקת ופעילויות אחרות באותו יום. לעובדים גם ניתנה מתנה - מוט סלפי, בסיום הסנדה.

 

הצילום הזה הינו דוגמא של הדרכה פשוטה בצילום ועריכה, אשר מקנים למשתתפים ראיה צילומית והבנה טכנית של יכולות המצלמה בסמארטפון.

 

 

 

כיתה י"א, תיכון אורט רבין, גן-יבנה

 

מגמת אומנות בהנחיית לואיזה שפיצר. הכיתה מנתה 17 תלמידים. מפגש של שעתיים, כולל צילומי חוץ במרחב בית הספר. כמו כן פתחו התלמידים קבוצת פייסבוק ובה שיתפו את התוצאות הסופיות.

 

לואיזה שפיצר, מורה לאומנות : "הסדנה היתה מעל ומעבר למצופה. ניתן היה לראות את התלהבות התלמידים, ואת פרץ היצירתיות שהמפגש הצית בהם. אין לי ספק שהתלמידים יקחו הרבה מאד ממפגש אחד של שעתיים. אני מקווה שנוכל לעשות מפגשים נוספים בכל השכבות. תודה רבה, זאת היתה חויה נפלאה".

 

חטיבת ביניים עתידים - הוד השרון (מצוינות באומנות)

סדנה בחמישה מפגשים לקבוצת "מצוינות באומנות" - (כיתות ח-ט)

 

בכל מפגש של שעתיים, נלמד נושא אחר: יסודות הצילום, בימוי, דוקומנטרי, עריכה. חצי מהמפגש הוקדש להרצאה תיארוטית, וחצי לצילום בשטח.

 

לסיום הסדנה קיבלו התלמידים משימת סיום והצילומים נתלו בבית הספר כתערוכה.

 

 

 

כיתות י' - י"א, תיכון בן גוריון, נס ציונה

שתי סדנאות, לשתי כיתות מתוכנית אומ"צ בתיכון בן-גוריון בנס ציונה. התלמידים צילמו את חבריהם ברחבי ביה"ס, והפגינו יכולת יצירתית יוצאת דופן.

 

אילנה ברמן, מורה לאומנות : "סדנת צילום בסמארטפון הייתה בדיוק מה שהתלמידים שלי היו צריכים. הם כל הזמן מצטלמים בפלאפונים וכל הזמן באינסטגרם. הסדנא של ירון הייתה הפיתרון האידיאלי. ירון העביר הרצאה קצרה ומצגת עבודות. התלמידים היו מרותקים. סוף סוף הנייד הפך ממטרד לכלי ליצירת אמנות. התלמידים וצילמו בהדרכתו של ירון. לאחר מכן נכנסנו לכיתה, דיברנו על התוצרים ועכשיו אנחנו מארגנים תערוכת צילומים. בלתי אפשרי לא להציג את הצילומים המעניינים שנוצרו. 

 

כיתה י', תיכון ע"ש גולדה מאיר, נס-ציונה

 

מגמת אומנות בהנחיית נטע רימון, הכיתה מנתה 8 תלמידות בגילאי 15-16. מפגש בן שעתיים, כולל צילומים בבית הספר, ולאחר מכן מפגש בכיתה שבו עבר המנחה על התמונות עם התלמידות.

 

נטע רימון, מורה לאומנות: "תודה רבה על סדנא מאירת עיניים, היה מעניין ונתן ערך מוסף משמעותי להעשרה של כיתת האמנות...אז שוב תודה רבה רבה על הסדנא המעניינת. מקווה שנמצא אפשרות נוספת להמשך שיתופי פעולה."

 

bottom of page